Plastik Tevau vs Kad Logam
Tevau Plastik vs Logam vs Emas 24K: Kad Mana Yang Patut Anda Dapatkan?
Barisan kad Tevau terdiri daripada tiga peringkat fizikal — yang asal Kad Plastik (Hijau), yang Kad Black Metal, dan premium Kad Emas 24K — tambah satu kad maya untuk perbelanjaan dalam talian sahaja. Kesemuanya beroperasi pada sistem yang sama Rangkaian Visa dan menggunakan baki dompet USDT yang sama. Perbezaan yang sebenarnya penting ialah harga, bahan, sokongan — dan, yang penting, Had ATM, yang tidak sama merentasi peringkat. Beginilah perbandingannya.

🌿 Kad Plastik Tevau (Hijau)
Kad Plastik Hijau adalah yang asal Kad Tevau — cara paling murah untuk perbelanjaan fizikal dan akses ATM.
💳 Ciri Utama:
- Jenis KadKad Visa Fizikal
- harga: Yuran permohonan sekali sahaja sebanyak $100
- mata wang: USD
- Rangkaian Pembayaran: Visa
- Had ATM$3,000 sehari dan $10,000 sebulan, sehingga 3 pengeluaran sehari
- Had perbelanjaan: sehingga $3,000,000 setiap transaksi dan setiap bulan
- Reka bentuk: Plastik hijau standard
✅ Sesuai Untuk:
- Pengguna harian dan pemula crypto
- Sesiapa sahaja menguji kemudahan kad crypto
- Pengguna dengan perbelanjaan sederhana yang jarang memerlukan pengeluaran tunai yang besar
🖤 Kad Logam Tevau (Hitam)
Kad Logam Hitam ialah naik taraf peringkat pertengahan — logam terukir di tangan, dan elaun ATM yang jauh lebih besar di belakangnya.
✨ Ciri-ciri Premium:
- Jenis KadKad logam Visa fizikal
- harga: Yuran permohonan sekali sahaja sebanyak $199
- Had ATM: $3,750 sehari dan $112,500 sebulan — lebih 11× elaun ATM bulanan kad plastik
- Had perbelanjaan: sehingga $80,000 setiap transaksi, $3,000,000 sebulan
- Reka bentuk: Logam hitam premium dengan ukiran sentuhan
- Sokongan Google Pay & NFC: Ya
- SokonganSokongan VIP disertakan
👑 Sesuai Untuk:
- Sesiapa yang mengeluarkan wang tunai secara berkala — ini adalah peringkat di mana had ATM tidak lagi menjadi kekangan
- Pengembara kerap yang mahukan kad yang tahan lama
- Pengguna yang mahukan estetika mewah dan sokongan keutamaan
🏆 Kad Emas Tevau 24K
Kad Emas 24K ialah peringkat tertinggi, dan satu-satunya tempat yuran boleh dikembalikan kepada anda. Ia hanya sekali sahaja $499, dikembalikan sepenuhnya di bawah “Pelan Keahlian Kad $0” Tevau jika anda berbelanja $100,000 dalam tempoh 3 bulan untuk mengaktifkannya — ambang semua atau tiada apa-apa, tanpa bayaran balik separa di bawahnya. Ia membawa had ATM yang dinaikkan sama seperti kad logam.
- harga$499 sekali sahaja, dikembalikan sepenuhnya selepas perbelanjaan $100,000 dalam tempoh 3 bulan
- Had ATM: $3,750 sehari dan $112,500 sebulan
- Diskaun tambah nilaiDiskaun 50% (0.5% dan bukannya 1%) untuk sehingga 5 tambah nilai sebulan
- Kuota kad: 2 kad maya + 5 kad fizikal
- Peringkat rujukan: 100 USDT bagi setiap rujukan yang berjaya — tertinggi di Tevau
- Sokongan: talian concierge khusus 24/7
Kami menghuraikan tahap tersebut secara penuh, termasuk sama ada ambang bayaran balik adalah realistik, dalam Ulasan Kad Emas Tevau 24K.
💻 Bagaimana pula dengan kad maya?
Kad maya ialah titik masuk termurah di $20, dikeluarkan serta-merta untuk perbelanjaan dalam talian dan dalam aplikasi. Ia membawa had $3,000,000 setiap transaksi dan bulanan yang sama seperti kad plastik, tetapi ia mempunyai tiada akses ATM — pengeluaran tunai hanya melalui kad fizikal. Sila ambil perhatian bahawa kad maya ditutup secara automatik selepas 4 bulan berturut-turut tanpa transaksi, dan yuran tidak aktif sebanyak $3 dikenakan selepas 90 hari tanpa penggunaan, kemudian $1 setiap 30 hari selepas itu.
💥 Perbandingan Sebelah
| Ciri | Maya | Plastik (Hijau) | Logam (Hitam) | Emas 24K |
|---|---|---|---|---|
| harga | $20 | $100 | $199 | $499 (boleh dikembalikan*) |
| bahan | Digital sahaja | plastik | Logam terukir | Kemasan emas 24K premium |
| Akses ATM | Tidak | ya | ya | ya |
| Had ATM harian | — | $3,000 | $3,750 | $3,750 |
| Had ATM bulanan | — | $10,000 | $112,500 | $112,500 |
| Had setiap transaksi | $3,000,000 | $3,000,000 | $80,000 | $80,000 |
| Had perbelanjaan bulanan | $3,000,000 | $3,000,000 | $3,000,000 | $3,000,000 |
| Yuran tambah nilai | 1% | 1% | 1% | 0.5% pada 5/bulan pertama |
| Kuota kad | 1 | 5 fizikal | 5 fizikal | 2 maya + 5 fizikal |
| Sokongan VIP | Tidak | Tidak | ya | Ya — concierge 24/7 |
| Ketik / NFC / Google Pay | ya | ya | ya | ya |
| Rangkaian | Visa | Visa | Visa | Visa |
Nota tentang pertukaran itu. Logam dan emas meningkatkan siling ATM bulanan lebih daripada sebelas kali ganda, daripada $10,000 kepada $112,500 — itulah perbezaan praktikal terbesar antara peringkat tersebut. Sebagai pertukaran, had setiap transaksi mereka ialah $80,000 dan bukannya $3,000,000. Bagi hampir semua orang yang akademik, memandangkan pembelian tunggal $80,000 jauh melebihi penggunaan kad biasa, tetapi adalah berbaloi untuk mengetahui jika anda merancang transaksi sekali sahaja yang sangat besar.
*Yuran Kad Emas $499 akan dikembalikan sepenuhnya hanya jika anda membelanjakan $100,000 dalam tempoh 3 bulan selepas pengaktifan. Yuran dikongsi merentasi semua peringkat: 1.2% FX untuk perbelanjaan bukan USD, 1.9% yuran pengeluaran ATM, $0.20 + 0.5% setiap transaksi USD, $2 untuk menutup kad dan tiada yuran bulanan atau tahunan. Pecahan penuh tentang Kad Tevau halaman dan dalam kami soalan lazim.

🏁 Kesimpulan
- Mulakan dengan kad maya pada $20 jika anda hanya berbelanja dalam talian dan tidak memerlukan wang tunai.
- Pergi untuk Kad Plastik pada $100 jika anda mahukan akses ATM dan ketik untuk bayar pada harga kad fizikal terendah, dan $10,000 sebulan secara tunai sudah memadai.
- Naik taraf kepada Kad Logam pada $199 jika anda kerap mengeluarkan wang tunai — $112,500 sebulan dan bukannya $10,000 adalah sebab sebenar untuk naik taraf, dengan binaan premium dan sokongan VIP di sampingnya.
- Pilih Kad Emas 24K hanya jika anda secara realistiknya membelanjakan $100,000 dalam tempoh tiga bulan — itulah yang menjadikan $499 percuma dan ia menambah peringkat rujukan tertinggi dan concierge 24/7 di samping had ATM yang dinaikkan sama.
Setiap peringkat berkongsi rangkaian yang sama, jadual yuran yang sama dan siling perbelanjaan bulanan $3,000,000 yang sama. Apa yang benar-benar membezakannya ialah berapa banyak wang tunai yang boleh anda keluarkan, berapa banyak sokongan yang anda dapat, dan bagaimana kad itu terasa di tangan anda.
